מי אני

אני מרצה וחוקר קולנוע המלמד בביה״ס לקולנוע וטלויזיה ע״ש סטיב טיש באוניברסיטת תל אביב ובמחלקה להיסטוריה ותיאוריה בבצלאל אקדמיה לאמנות ועיצוב. עבודת הדוקטורט שלי, אותה השלמתי לפני ארבע שנים במחלקה ללימודי קולנוע באוניברסיטת ניו יורק, מתמקדת בהשפעות אסתטיות של טכנולוגיות דיגיטליות על הקולנוע הדוקומנטרי העכשווי, ועוסקת, בין היתר, בקולנוע היברידי המשלב אלמנטים של בדיון ודוקומנטציה, בסרטי מאמר (essay films) ובאנימציה דוקומנטרית.
כתביי האקדמאיים התפרסמו בכתבי עת שונים בארה"ב, כמו Animation, Studies in Documentary Film, Visual Anthropology Review ו- Projections. כתיבתי הביקורתית התפרסמה באנגלית במגזינים שונים כמו Cineaste, Film Comment, indieWire ו-Reverse Shot, ובעברית במגזין ״תקריב״. בין השנים 2010-2014 שימשתי כמבקר וכתב הקולנוע של עיתון ״כלכליסט״.
אני חבר בפורום מבקרי הקולנוע בישראל מאז היווסדו, ובארגון מבקרי הקולנוע העולמי FIPRESCI. כיהנתי כשופט במספר פסטיבלי קולנוע בעולם, ביניהם דוק לייפציג, קארלובי-וארי, פסטיבל הקולנוע של קראקוב, פסטיבל הקולנוע של ורשה ופסטיבל דוקאביב.

8 Comments

 1. גיורא קריב 9 בספטמבר 2014 ב 17:28

  איך נרשמים לקבלת עדכוני הבלוג?

  הגב

  1. הי גיורא, תודה על ההתעניינות. אני מניח שתוך יום או יומיים תהיה גם אפשרות להירשם לבלוג במייל. מבטיח לעדכן. כרגע אפשר לעשות RSS דרך הלינק feed://doctalk.co.il/feed/ או לעשות לייק לעמוד הפייסבוק של הבלוג.

   הגב

 2. היי אוהד,
  האם יש דרך לראות את פיינאפל אקספרס של עמוס גיתאי בצפייה ישירה או הורדה?

  הגב

  1. לדעתי לא. אני בכל אופן לא מכיר קישור כזה.

   הגב

 3. היי,
  האם יש תרגום עברי בגוף הסרט ג'ון מקנרו: בממלכת השלמות
  תודה.

  הגב

  1. אני חושב שאמור להיות, כן.

   הגב

 4. כרגע הקשבתי לך/ם בכאן תרבות . היה מרתק. מיכה לפרק השלישי….

  הגב

  1. תודה רבה!

   הגב

כתיבת תגובה